Сучасне деревообробне підприємство ТОВ «СіНегрі» планує запустити виробництво крафтової продукції

2020-09-03 07:49

Обробка деревини –  важлива та потужна галузь Чернігівщини, оскільки в області є для цього значний потенціал. ТОВ «СіНегрі» веде свою успішну діяльність з виробництва сухих пиломатеріалів та деревообробки.

Компанія розпочала свою діяльність у Прилуках, а згодом, 2019 року, придбала виробничі потужності ТОВ «Брус Майстер» на території села Новий Білоус Чернігівського району.

У липні 2020 року ТОВ «СіНегрі» розпочало співпрацю з латвійською компанією SIA «BIOMIX BALTIKUM». Контракт укладено на постачання пиломатеріалу, а саме: дошки сухої різних розмірів.

Директор ТОВ «СіНегрі» Валентин Васько каже, що цьогоріч підприємство планує придбати ще одну лінію – з виробництва зрощеного брусу для його подальшого експорту. А в майбутньому планують налагодити випуск крафтового паперу для виробництва паперових стаканів, пакетів тощо. Таким чином, буде забезпечено повний цикл переробки залишків та відходів деревини.

27 серпня деревообробне підприємство ТОВ «СіНегрі» відвідала латвійська делегація на чолі з радником Посла Латвійської Республіки в Україні Айнарсом Межулісом, головою правління SIA «BIOMIX BALTIKUM» Дайнісом Алєксєєвим та одним із засновників компанії Артемом Захаровим.

Виробництво відвідав і голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко:

 – На цьому етапі нашим основним завданням є підтримка та допомога в розвитку таких підприємств, як ТОВ “СіНегрі”. Потрібно, аби деревообробні компанії виробляли максимально продукцію з доданою вартістю.

Клеєний брус, із якого роблять будинки, є досить конкурентною позицією, що користується попитом. Зараз у Європі тенденція будівництва багатоповерхових будинків саме з клеєного брусу, тобто це повернення до екологічних матеріалів.

Отже, підприємство може отримати значний прибуток, випускаючи цей матеріал і експортуючи його в усьому світі. ТОВ “СіНегрі” на правильному шляху, й те, що вони працюють на експорт, означає, що вони виробляють конкурентну продукцію.
 Розмовляємо з Валентином Васьком, директором ТОВ “СіНегрі”.

 – Чому ви, Валентине, вирішили займатися деревообробним виробництвом? Ким раніше працювали?

– У 1998 році я закінчив Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, отримавши спеціальність вчителя трудового навчання. Потім  одержав другу вищу освіту в Чернігівському національному технологічному університеті за спеціальністю “облік та аудит”. З 2004 року працював у сфері податкового законодавства, був головним бухгалтером, потім директором, і все одно через 15 років доля повернула мене до деревообробки. І вже більше 4 років працюю директором на деревообробному виробництві.

– Який основний вид діяльності ТОВ “СіНегрі”?

– Основним видом діяльності нашого підприємства є деревообробка. В наших планах до кінця наступного року зробити глибинну переробку деревини, тобто щоби тирса й відходи з деревини використовувалися у виробництві. Це буде клеєний брус, а також виробництво крафтового паперу та стаканів. Ми підтримуємо світову тенденцію відмови від поліетилену й закликаємо до ековиробництва.

– Коли було засноване ваше підприємство і з чого все починалося?

– Нашому підприємству вже більше 11 років. Спочатку це були звичайні верстати вітчизняного виробництва і дві сушильні камери. А вже згодом ми почали співпрацювати з інвесторами, які вклали кошти в модернізацію підприємства: придбали нову лінію з розпиловки й і торцовки лісоматеріалу та дві нові сушильні камери по 120 кубів. У штаті працює 67 осіб, але якщо буде виробництво замкненого циклу, ми плануємо збільшити кількість виробників до 200.

– Робітники у вас працюють із міста чи й із області?

– Працюють, в основному, робітники з Чернігова. Але краще трудяться ті, хто приїжджає до нас із області, бо вони не просто ходять на роботу, а хочуть заробляти гроші.

– Чи співпрацюєте зі студентами з училищ?

– Так, із задоволенням. Але дуже часто молоді люди, пройшовши практику на нашому підприємстві, їдуть збирати полуницю до Польщі, не маючи бажання залишатися в Україні. Наступного року ми плануємо підвищити заробітну плату до 18 000 гривень, щоб усе ж таки молодь працювала на рідній землі.

– Що виробляє підприємство?

– Близько 70% – це брус і дошка, які йдуть на експорт, а з відходів робимо клеєний брус, що також експортується. Решта продукції – будівництво каркасних будинків і виробництво меблів та дверей. Головне питання у нас сьогодні – переробка відходів деревини.

– Із якими країнами ви співпрацюєте?

– В основному це країни Азії – Китай та Індія, клеєний брус наразі експортуємо до Америки, а дерев’яні будинки замовляє Франція.

– Чому якість нашої деревини не конкурентна з європейською або американською?

– Наприклад, у Фінляндії кліматичні умови більш сприятливі для деревини, бо тепле літо чергується з холодною зимою. А у нас тепер зими взагалі немає,  і шкідники з’їдають деревину.

– Де ви закуповуєте деревину для свого виробництва?

– В агролісових підприємствах та в державних лісових підприємствах Чернігівськоі області – саме вони є основними нашими постачальниками.

– Екологічні проблеми впливають на українські ліси?

– Звісно, тому що змінюється клімат і відбувається масове висихання лісів, рівень ґрунтових вод опускається через зменшення кількості опадів. Також у лісах багато шкідників, таких, як жуки-короїди. Якщо у лісі з’являється заражена деревина від жуків, треба вирубати цю ділянку, а паперова тяганина займає до двох місяців, і ми втрачаємо дорогоцінний час. У сусідній Білорусі таке ж саме питання вирішується протягом однієї доби.

Між полем та лісом також повинна бути проміжна дорога, а недбалі аграрії порушують ці умови, і хімікати з поля потрапляють на дерева.

Валентин Васько наголосив на основній проблемі – забезпеченні підприємства сировиною. Недобросовісні компанії, що беруть участь в аукціонах, не виконують свої зобов’язання та водночас збільшують вартість сировини. В ході торгів вони пропонують завищену ціну, а потім не вибирають замовлені у лісгоспів обсяги.

– З 2017 року було заборонено вивіз кругляка з України. Як ви ставитеся до цього закону?

– Після заборони вивозу кругляка почалося, так би мовити, “відродження” виробництва деревини. До цього весь ліс вивозився круглим матеріалом, і деревопереробне виробництво було в занепаді. 2017-2018 роки стали підйомними в переробці деревини, а потім настав колосальний спад через курс долара. Зараз курс стабілізувався, натомість на аукціонах підняли ціну до 1430 гривень за 1 м куб.

– Чи вплинув карантин на ваші партнерські відносини з іншими країнами?

– Ми думали, що ситуація буде гіршою, але вантажні перевезення не скасували, і на нас карантин не вплинув. На виробництві також дотримуємося дистанції та всіх санітарних норм.

– Що потрібно для подальшого успіху підприємства?

– Своєму підприємству я хочу побажати процвітання та розвитку, а також –  сформувати молодий трудовий колектив, який поділятиме наші ідеї та прагнення до розвитку й, звичайно, фінансової стабільності.

Бесідувала Поліна МОГИНСЬКА
Фото Мар’яни ХАРДІ

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42